(SN).jpg)
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Male Pin |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 5 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 18157
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10694
Ext.Price$0.10694
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10694 | $0.10694 |
| 10 | $0.09489 | $0.94890 |
| 50 | $0.08419 | $4.20950 |
| 100 | $0.07391 | $7.39100 |
| 500 | $0.06489 | $32.44500 |
| 1000 | $0.06144 | $61.44000 |
| 3000 | $0.05817 | $174.51000 |
| 5000 | $0.05508 | $275.40000 |
