
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 3.96 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 5 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 2741
Distributors
pcbx
Unit Price$0.35789
Ext.Price$0.35789
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.35789 | $0.35789 |
| 10 | $0.31906 | $3.19060 |
| 50 | $0.28445 | $14.22250 |
| 100 | $0.24783 | $24.78300 |
| 500 | $0.21592 | $107.96000 |
| 1000 | $0.20674 | $206.74000 |
| 3000 | $0.19795 | $593.85000 |
| 5000 | $0.18953 | $947.65000 |
