
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 9.2 mm |
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Male Pin |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 6 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 15929
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13459
Ext.Price$0.13459
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13459 | $0.13459 |
| 10 | $0.12051 | $1.20510 |
| 50 | $0.10790 | $5.39500 |
| 100 | $0.09597 | $9.59700 |
| 500 | $0.08536 | $42.68000 |
| 1000 | $0.08139 | $81.39000 |
| 3000 | $0.07760 | $232.80000 |
| 5000 | $0.07399 | $369.95000 |
