
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Pin Strip |
| Number of Positions | 6 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 824
Distributors
pcbx
Unit Price$0.55853
Ext.Price$0.55853
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.55853 | $0.55853 |
| 10 | $0.49958 | $4.99580 |
| 25 | $0.48080 | $12.02000 |
| 50 | $0.46273 | $23.13650 |
| 100 | $0.44533 | $44.53300 |
| 300 | $0.43611 | $130.83300 |
| 500 | $0.42709 | $213.54500 |
| 1000 | $0.41788 | $417.88000 |
