

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 7 mm |
| Width | 5 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 1.3 mm |
| RoHS | Compliant |
| Voltage | 3.3 V |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 12 MHz |
| Frequency Stability | 50 ppm |
| Frequency Tolerance | 0.005 % |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Supply Voltage | 3.63 V |
| Min Supply Voltage | 2.97 V |
| Accuracy | 0.005 % |
| Max Supply Current | 15 mA |
| Rise Time | 6 ns |
| Type | XO (Standard) |
| Output Format | HCMOS |
| Base Resonator | Crystal |
| Height - Seated (Max) | 1.4 mm |
| Packaging | Ammo Pack |
| Supply Current | 7 mA |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
