
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Male Pin |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 7 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 8596
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14218
Ext.Price$0.14218
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14218 | $0.14218 |
| 10 | $0.12691 | $1.26910 |
| 50 | $0.11328 | $5.66400 |
| 100 | $0.10032 | $10.03200 |
| 500 | $0.08885 | $44.42500 |
| 1000 | $0.08454 | $84.54000 |
| 3000 | $0.08044 | $241.32000 |
| 5000 | $0.07654 | $382.70000 |
