

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 300 mW |
| Max Collector Current | 500 mA |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 25 V |
| Gain Bandwidth Product | 150 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 40 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 600 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 5 V |
| Max Cutoff Collector Current | 100 nA |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 140471
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02918
Ext.Price$0.02918
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02918 | $0.02918 |
| 10 | $0.01459 | $0.14590 |
| 50 | $0.01122 | $0.56100 |
| 100 | $0.00863 | $0.86300 |
| 500 | $0.00776 | $3.88000 |
| 1000 | $0.00698 | $6.98000 |
| 3000 | $0.00559 | $16.77000 |
| 5000 | $0.00522 | $26.10000 |
| 10000 | $0.00488 | $48.80000 |
| 30000 | $0.00456 | $136.80000 |
| 50000 | $0.00426 | $213.00000 |
