

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | NPN |
| Power Dissipation | 200 mW |
| Max Collector Current | 100 mA |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 45 V |
| Gain Bandwidth Product | 150 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 50 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 300 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 5 V |
| Max Cutoff Collector Current | 100 mA |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 29355
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02490
Ext.Price$0.02490
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02490 | $0.02490 |
| 10 | $0.01245 | $0.12450 |
| 50 | $0.00958 | $0.47900 |
| 100 | $0.00737 | $0.73700 |
| 500 | $0.00661 | $3.30500 |
| 1000 | $0.00592 | $5.92000 |
| 3000 | $0.00490 | $14.70000 |
| 5000 | $0.00459 | $22.95000 |
| 10000 | $0.00430 | $43.00000 |
| 30000 | $0.00402 | $120.60000 |
| 50000 | $0.00376 | $188.00000 |
