

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 200 mW |
| Max Collector Current | 50 mA |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 15 V |
| Gain Bandwidth Product | 600 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 30 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 500 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 5 V |
| Max Cutoff Collector Current | 50 nA |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 8992
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02720
Ext.Price$0.02720
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02720 | $0.02720 |
| 10 | $0.01360 | $0.13600 |
| 50 | $0.01046 | $0.52300 |
| 100 | $0.00934 | $0.93400 |
| 500 | $0.00834 | $4.17000 |
| 1000 | $0.00762 | $7.62000 |
| 3000 | $0.00696 | $20.88000 |
| 5000 | $0.00649 | $32.45000 |
| 10000 | $0.00605 | $60.50000 |
| 30000 | $0.00564 | $169.20000 |
| 50000 | $0.00525 | $262.50000 |
