
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Male Pin |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 9 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 266
Distributors
pcbx
Unit Price$0.24240
Ext.Price$0.24240
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.24240 | $0.24240 |
| 10 | $0.22101 | $2.21010 |
| 50 | $0.20150 | $10.07500 |
| 100 | $0.17668 | $17.66800 |
| 500 | $0.15491 | $77.45500 |
| 1000 | $0.15000 | $150.00000 |
| 3000 | $0.14524 | $435.72000 |
| 5000 | $0.14063 | $703.15000 |
