SA10EM471A19R09XXX
Manufacturer:
AISHI
Mfr.Part #:
SA10EM471A19R09XXX
Datasheet:
Description:
Aluminum Electrolytic Capacitors 7.30mmL×4.30mmW×1.90mmH SMD/SMT 470 µF 20 % 2.5 V
ParameterValue
Capacitance470 µF
Tolerance20 %
Life (Hours)2000 Hours
Height - Seated (Max)1.9 mm
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-55 °C
PackagingReel
Voltage Rating2.5 V