
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 µF |
| Tolerance | 20 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 15 mΩ |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 2.4 mm |
| Ripple Current @ High Frequency | 2 A @ 100 kHz |
Stock: 349
Distributors
pcbx
Unit Price$0.30067
Ext.Price$0.30067
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.30067 | $0.30067 |
| 10 | $0.26473 | $2.64730 |
| 50 | $0.23309 | $11.65450 |
| 100 | $0.19891 | $19.89100 |
| 500 | $0.16975 | $84.87500 |
| 1000 | $0.16115 | $161.15000 |
| 3000 | $0.15299 | $458.97000 |
| 5000 | $0.14524 | $726.20000 |
