
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 33 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Height - Seated (Max) | 1.9 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1696
Distributors
pcbx
Unit Price$0.27379
Ext.Price$0.27379
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.27379 | $0.27379 |
| 10 | $0.24090 | $2.40900 |
| 50 | $0.21197 | $10.59850 |
| 100 | $0.18070 | $18.07000 |
| 500 | $0.15404 | $77.02000 |
| 1000 | $0.14613 | $146.13000 |
| 3000 | $0.13863 | $415.89000 |
| 5000 | $0.13152 | $657.60000 |
