
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 µF |
| Tolerance | 20 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 15 mΩ |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Height - Seated (Max) | 1.9 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 10 V |
| RoHS | Compliant |
| Ripple Current @ High Frequency | 2.5 A @ 100 kHz |
Stock: 119
Distributors
pcbx
Unit Price$0.44602
Ext.Price$0.44602
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.44602 | $0.44602 |
| 10 | $0.35894 | $3.58940 |
| 25 | $0.32952 | $8.23800 |
| 50 | $0.30251 | $15.12550 |
| 100 | $0.27771 | $27.77100 |
| 300 | $0.26688 | $80.06400 |
| 500 | $0.25647 | $128.23500 |
| 1000 | $0.20642 | $206.42000 |
