
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -50 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 10 A |
| Forward Voltage | 1 V |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 200 V |
| Element Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Forward Surge Current (Ifsm) | 150 A |
| Reverse Current | 500 µA |
Stock: 54
Distributors
pcbx
Unit Price$0.46915
Ext.Price$0.46915
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.46915 | $0.46915 |
| 10 | $0.37680 | $3.76800 |
| 25 | $0.34108 | $8.52700 |
| 50 | $0.30874 | $15.43700 |
| 100 | $0.26151 | $26.15100 |
| 300 | $0.25057 | $75.17100 |
| 500 | $0.24008 | $120.04000 |
| 1000 | $0.22630 | $226.30000 |
