
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 6545
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11818
Ext.Price$0.11818
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11818 | $0.11818 |
| 10 | $0.10501 | $1.05010 |
| 50 | $0.09331 | $4.66550 |
| 100 | $0.08511 | $8.51100 |
| 500 | $0.07763 | $38.81500 |
| 1000 | $0.07081 | $70.81000 |
| 3000 | $0.06527 | $195.81000 |
| 5000 | $0.06017 | $300.85000 |
| 10000 | $0.05939 | $593.90000 |
