
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -50 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 30 A |
| Forward Voltage | 700 mV |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 60 V |
| Element Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Forward Surge Current (Ifsm) | 275 A |
| Reverse Current | 100 µA |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.60259
Ext.Price$0.60259
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.60259 | $0.60259 |
| 10 | $0.48960 | $4.89600 |
| 25 | $0.43401 | $10.85025 |
| 50 | $0.38473 | $19.23650 |
| 100 | $0.34105 | $34.10500 |
| 300 | $0.32378 | $97.13400 |
| 500 | $0.30739 | $153.69500 |
| 1000 | $0.28984 | $289.84000 |
| 3000 | $0.28538 | $856.14000 |
