
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 3 A |
| Forward Voltage | 790 mV |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 100 V |
| Element Configuration | Single |
| Forward Surge Current (Ifsm) | 110 A |
| Reverse Current | 1 mA |
Stock: 772
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08659
Ext.Price$0.08659
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08659 | $0.08659 |
| 10 | $0.08448 | $0.84480 |
| 50 | $0.08356 | $4.17800 |
| 100 | $0.08264 | $8.26400 |
