
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Voltage | 750 mV |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 60 V |
| Element Configuration | Single |
| Forward Surge Current (Ifsm) | 80 A |
| Reverse Current | 30 mA |
Stock: 973
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11654
Ext.Price$0.11654
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11654 | $0.11654 |
| 10 | $0.10450 | $1.04500 |
| 50 | $0.09370 | $4.68500 |
| 100 | $0.08700 | $8.70000 |
| 500 | $0.08078 | $40.39000 |
| 1000 | $0.07501 | $75.01000 |
| 3000 | $0.06965 | $208.95000 |
| 5000 | $0.06468 | $323.40000 |
