
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 3 A |
| Forward Voltage | 800 mV |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 100 V |
| Element Configuration | Single |
| Forward Surge Current (Ifsm) | 100 A |
| Reverse Current | 20 µA |
Stock: 1649
Distributors
pcbx
Unit Price$0.33770
Ext.Price$0.33770
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.33770 | $0.33770 |
| 10 | $0.26417 | $2.64170 |
| 50 | $0.24602 | $12.30100 |
| 100 | $0.22912 | $22.91200 |
| 500 | $0.17611 | $88.05500 |
| 1000 | $0.14988 | $149.88000 |
| 3000 | $0.12756 | $382.68000 |
| 5000 | $0.10857 | $542.85000 |
