| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 10 A |
| Forward Voltage | 850 mV |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 100 V |
| Element Configuration | Dual |
| Forward Surge Current (Ifsm) | 120 A |
| Reverse Current | 50 µA |
Stock: 222
Distributors
pcbx
Unit Price$0.18701
Ext.Price$0.18701
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.18701 | $0.18701 |
| 10 | $0.16568 | $1.65680 |
| 50 | $0.14678 | $7.33900 |
| 100 | $0.12667 | $12.66700 |
| 500 | $0.10932 | $54.66000 |
| 1000 | $0.10424 | $104.24000 |
| 3000 | $0.09939 | $298.17000 |
| 5000 | $0.09477 | $473.85000 |
