
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 15 A |
| Forward Voltage | 440 mV |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 45 V |
| Element Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Forward Surge Current (Ifsm) | 300 A |
| Reverse Current | 320 µA |
Stock: 535
Distributors
pcbx
Unit Price$0.91319
Ext.Price$0.91319
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.91319 | $0.91319 |
| 10 | $0.57689 | $5.76890 |
| 25 | $0.50331 | $12.58275 |
| 50 | $0.43912 | $21.95600 |
| 100 | $0.38311 | $38.31100 |
| 300 | $0.32836 | $98.50800 |
| 500 | $0.28143 | $140.71500 |
