SCDS6D38T-471M-S-N
Manufacturer:
Pulse Electronics / Chilisin
Mfr.Part #:
SCDS6D38T-471M-S-N
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 470 µH 20 % 1.8 Ω
ParameterValue
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)3 mm
Max Operating Temperature100 °C
Min Operating Temperature-30 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency10 kHz
DC Resistance (DCR)1.8 Ω
ShieldingShielded
Inductance470 µH