
| Parameter | Value |
|---|---|
| DC Resistance (DCR) | 1.8 Ω |
| Inductance | 150 nH |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 5 % |
| Type | Multilayer |
| Q Factor | 50 |
| Current Rating | 150 mA |
| Self Resonant Frequency | 500 MHz |
| Packaging | Reel |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Core Material | Ceramic |
| Height - Seated (Max) | 1 mm |
| Shielding | Unshielded |
Stock: 93
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02546
Ext.Price$0.02546
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02546 | $0.02546 |
| 10 | $0.01273 | $0.12730 |
| 50 | $0.00979 | $0.48950 |
| 100 | $0.00877 | $0.87700 |
| 500 | $0.00786 | $3.93000 |
| 1000 | $0.00702 | $7.02000 |
| 3000 | $0.00627 | $18.81000 |
| 5000 | $0.00560 | $28.00000 |
| 10000 | $0.00500 | $50.00000 |
| 30000 | $0.00446 | $133.80000 |
