
| Parameter | Value |
|---|---|
| DC Resistance (DCR) | 1.8 Ω |
| Inductance | 180 nH |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 5 % |
| Type | Multilayer |
| Q Factor | 50 |
| Self Resonant Frequency | 500 MHz |
| Packaging | Reel |
| Current Rating | 150 mA |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Core Material | Ceramic |
| Height - Seated (Max) | 1 mm |
| Shielding | Unshielded |
Stock: 618
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02620
Ext.Price$0.02620
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02620 | $0.02620 |
| 10 | $0.01310 | $0.13100 |
| 50 | $0.01008 | $0.50400 |
| 100 | $0.00890 | $0.89000 |
| 500 | $0.00786 | $3.93000 |
| 1000 | $0.00717 | $7.17000 |
| 3000 | $0.00654 | $19.62000 |
| 5000 | $0.00596 | $29.80000 |
| 10000 | $0.00543 | $54.30000 |
| 30000 | $0.00495 | $148.50000 |
