
| Parameter | Value |
|---|---|
| DC Resistance (DCR) | 2.6 Ω |
| Inductance | 270 nH |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 5 % |
| Type | Multilayer |
| Q Factor | 50 |
| Self Resonant Frequency | 350 MHz |
| Packaging | Reel |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Core Material | Ceramic |
| Height - Seated (Max) | 1 mm |
| Shielding | Unshielded |
| Current Rating | 150 mA |
Stock: 309
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02996
Ext.Price$0.02996
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02996 | $0.02996 |
| 10 | $0.01498 | $0.14980 |
| 50 | $0.01152 | $0.57600 |
| 100 | $0.01025 | $1.02500 |
| 500 | $0.00912 | $4.56000 |
| 1000 | $0.00810 | $8.10000 |
| 3000 | $0.00720 | $21.60000 |
| 5000 | $0.00640 | $32.00000 |
| 10000 | $0.00569 | $56.90000 |
| 30000 | $0.00505 | $151.50000 |
