
| Parameter | Value |
|---|---|
| DC Resistance (DCR) | 100 mΩ |
| Inductance | 1.8 nH |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 0.3 nH |
| Type | Multilayer |
| Q Factor | 100 |
| Self Resonant Frequency | 6 GHz |
| Packaging | Reel |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Core Material | Ceramic |
| Height - Seated (Max) | 1.1 mm |
| Shielding | Unshielded |
| Current Rating | 600 mA |
Stock: 1390
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02796
Ext.Price$0.02796
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02796 | $0.02796 |
| 10 | $0.01398 | $0.13980 |
| 50 | $0.01075 | $0.53750 |
| 100 | $0.00958 | $0.95800 |
| 500 | $0.00854 | $4.27000 |
| 1000 | $0.00759 | $7.59000 |
| 3000 | $0.00675 | $20.25000 |
| 5000 | $0.00600 | $30.00000 |
| 10000 | $0.00534 | $53.40000 |
| 30000 | $0.00475 | $142.50000 |
