SDCL0603Q3N6BT02B01
Manufacturer:
Sunlord
Mfr.Part #:
SDCL0603Q3N6BT02B01
Datasheet:
Description:
Inductors, Coils, Chokes 0201(0603 Metric) SMD/SMT 3.6 nH 380 mΩ Current Rating:240 mA
ParameterValue
Tolerance±0.1 nH
Height - Seated (Max)0.33 mm
PackagingReel
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency7.7 GHz
Q Factor13
Current Rating240 mA
DC Resistance (DCR)380 mΩ
Test Frequency500 MHz
Inductance3.6 nH