SDCL0603Q7N5JT02B03
Manufacturer:
Sunlord
Mfr.Part #:
SDCL0603Q7N5JT02B03
Datasheet:
Description:
Inductors, Coils, Chokes 0201(0603 Metric) SMD/SMT 7.5 nH 500 mΩ Shielded Current Rating:300 mA
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.3 mm
PackagingReel
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency4.7 GHz
Q Factor13
Current Rating300 mA
DC Resistance (DCR)500 mΩ
Test Frequency500 MHz
ShieldingShielded
Inductance7.5 nH