SDS0402T-330M-N
Manufacturer:
Pulse Electronics / Chilisin
Mfr.Part #:
SDS0402T-330M-N
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 33 µH 20 % 600 mA 190 mΩ
ParameterValue
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)2.92 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency15 MHz
DC Resistance (DCR)190 mΩ
ShieldingShielded
Inductance33 µH
Saturation Current600 mA
Current Rating600 mA