SDV1005E180C300NPTF
Manufacturer:
Sunlord
Mfr.Part #:
SDV1005E180C300NPTF
Datasheet:
Description:
Varistors 0402(1005 Metric) SMD/SMT 30 pF 20 mJ Voltage Rating (AC):18 V Voltage Rating (DC):27 V
ParameterValue
Voltage Rating (AC)18 V
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Voltage Rating (DC)27 V
Capacitance30 pF
Clamping Voltage40 V
RoHSCompliant
PackagingReel
Varistor Voltage22 V to 28 V
Surge Energy Rating20 mJ
Peak Surge Current10 A