SDV1608A180C361NPTF
Manufacturer:
Sunlord
Mfr.Part #:
SDV1608A180C361NPTF
Datasheet:
Description:
Varistors 0603(1608 Metric) SMD/SMT 360 pF Voltage Rating (DC):18 V
ParameterValue
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Voltage Rating (DC)18 V
Capacitance360 pF
Clamping Voltage40 V
RoHSCompliant
PackagingReel
Varistor Voltage22 V to 28 V