SDV1608E5R5C180NPTF
Manufacturer:
Sunlord
Mfr.Part #:
SDV1608E5R5C180NPTF
Datasheet:
Description:
Varistors 0603(1608 Metric) SMD/SMT 18 pF 5 mJ Voltage Rating (AC):4 V Voltage Rating (DC):5.5 V
ParameterValue
Voltage Rating (AC)4 V
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Voltage Rating (DC)5.5 V
Capacitance18 pF
Clamping Voltage18 V
RoHSCompliant
PackagingReel
Varistor Voltage10 V to 14 V
Surge Energy Rating5 mJ
Peak Surge Current3 A