
| Parameter | Value |
|---|---|
| Output Current | 150 mA |
| Output Voltage | 3.3 V |
| Output Type | Fixed |
| Packaging | Reel |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Input Voltage | 36 V |
| Min Input Voltage | 2.7 V |
| Polarity | Positive |
| Dropout Voltage | 1.3 V |
| Line Regulation | 0.005 %/V |
| Load Regulation | 10 mV |
Stock: 556
Distributors
pcbx
Unit Price$0.38381
Ext.Price$0.38381
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.38381 | $0.38381 |
| 10 | $0.34827 | $3.48270 |
| 25 | $0.31602 | $7.90050 |
| 50 | $0.28675 | $14.33750 |
| 100 | $0.26029 | $26.02900 |
| 300 | $0.23627 | $70.88100 |
| 500 | $0.21447 | $107.23500 |
| 1000 | $0.19468 | $194.68000 |
