
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Type | Controller (PD), DC/DC |
| Interface | |
| Output Current | |
| Output Type | |
| Number of Channels | 1 |
| Turn-On Delay Time | |
| Turn-Off Delay Time | |
| Number of Outputs | |
| Fault Protection | |
| Max Output Power | 15 W |
| Schedule B | 8542390000 |
| Max Switching Frequency | 500 kHz |
| Min Switching Frequency | 100 kHz |
| Standard | 802.3at |
| Internal Switch | Yes |
| Current Limit | 10.5 mA |
Stock: 1458
Distributors
pcbx
Unit Price$1.82100
Ext.Price$1.82100
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.82100 | $1.82100 |
| 10 | $1.38327 | $13.83270 |
| 25 | $1.27641 | $31.91025 |
| 50 | $1.21554 | $60.77700 |
| 100 | $1.15757 | $115.75700 |
| 300 | $1.09846 | $329.53800 |
| 500 | $1.04237 | $521.18500 |
| 1000 | $0.98916 | $989.16000 |
