

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5 mm |
| Width | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Resistance | 12.5 MΩ |
| Height | 1.5 mm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 1 |
| Max Power Dissipation | 2.7 W |
| Power Dissipation | 2.7 W |
| Threshold Voltage | -1.4 V |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 2.55 nF |
| Continuous Drain Current (ID) | 10.9 A |
| Rds On Max | 12.5 mΩ |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30 V |
| Turn-On Delay Time | 48 ns |
| Turn-Off Delay Time | 34 ns |
| Fall Time | 19 ns |
| Rise Time | 92 ns |
| Gate Charge | 57 nC |
| Drain to Source Resistance | 12.5 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | 25 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | -30 V |
| Schedule B | 8541290080 |
| Gate to Source Threshold Voltage | 1.4 V |
| FET Type(Transistor Polarity) | P-Channel |
Stock: 6114
Distributors
pcbx
Unit Price$0.38717
Ext.Price$0.38717
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.38717 | $0.38717 |
| 10 | $0.30547 | $3.05470 |
| 25 | $0.27821 | $6.95525 |
| 50 | $0.25338 | $12.66900 |
| 100 | $0.23076 | $23.07600 |
| 300 | $0.22060 | $66.18000 |
| 500 | $0.21088 | $105.44000 |
| 1000 | $0.19866 | $198.66000 |
