
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 65 mA |
| Forward Voltage | 1.3 V |
| Illumination Color | Infrared |
| Lens Style | Clear, Rectangular |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 875 nm |
Stock: 13
Distributors
pcbx
Unit Price$0.17731
Ext.Price$0.17731
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.17731 | $0.17731 |
| 10 | $0.14112 | $1.41120 |
| 50 | $0.12310 | $6.15500 |
| 100 | $0.10738 | $10.73800 |
| 500 | $0.09865 | $49.32500 |
| 1000 | $0.09341 | $93.41000 |
