SLF1255T-330M-N
Manufacturer:
Pulse Electronics / Chilisin
Mfr.Part #:
SLF1255T-330M-N
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 33 µH ±20 % 1.9 A 41.5 mΩ
ParameterValue
Tolerance±20 %
Height - Seated (Max)5.5 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
TypePower Inductor
DC Resistance (DCR)41.5 mΩ
ShieldingShielded
Inductance33 µH
Saturation Current1.9 A
Current Rating1.9 A