SLF1255T-470M-N
Manufacturer:
Pulse Electronics / Chilisin
Mfr.Part #:
SLF1255T-470M-N
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 47 µH 20 % 1.6 A 61.8 mΩ
ParameterValue
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)5.5 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency1 kHz
DC Resistance (DCR)61.8 mΩ
ShieldingShielded
Inductance47 µH
Core MaterialMagnetic
Saturation Current1.6 A
Current Rating1.6 A