(SN).jpg)
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material(Contact Finish) | Bronze |
| Pitch | 1.25 mm |
| Current Rating | 1 A |
| Orientation | Right Angle |
| Color | Natural |
| Number of Contacts | 4 |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Rows | 1 |
| Housing Material | Nylon |
| Fastening Type | Latch, Ramp |
| Housing Color | Natural |
Stock: 29759
Distributors
pcbx
Unit Price$0.23767
Ext.Price$0.23767
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.23767 | $0.23767 |
| 10 | $0.20262 | $2.02620 |
| 50 | $0.18660 | $9.33000 |
| 100 | $0.17184 | $17.18400 |
| 500 | $0.15850 | $79.25000 |
| 1000 | $0.14620 | $146.20000 |
| 3000 | $0.12992 | $389.76000 |
| 5000 | $0.11545 | $577.25000 |
| 10000 | $0.10259 | $1025.90000 |
