
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Material(Contact Finish) | Copper |
| Pitch | 2 mm |
| Color | Beige |
| Gender | Male |
| Number of Contacts | 5 |
| Number of Positions | 5 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.46954
Ext.Price$0.46954
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.46954 | $0.46954 |
| 10 | $0.34771 | $3.47710 |
| 50 | $0.28171 | $14.08550 |
| 100 | $0.22824 | $22.82400 |
| 500 | $0.19216 | $96.08000 |
| 1000 | $0.17266 | $172.66000 |
