SM1054-470MT
Manufacturer:
SXN
Mfr.Part #:
SM1054-470MT
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 47 µH 20 % 1.28 A 170 mΩ
ParameterValue
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)5.9 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency41 MHz
TypeWirewound
DC Resistance (DCR)170 mΩ
ShieldingUnshielded
Inductance47 µH
Core MaterialFerrite
Saturation Current1.95 A
Current Rating1.28 A