
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 250 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Copper, Tin |
| Contact Material(Contact Finish) | Copper Alloy |
| Pitch | 2 mm |
| Current Rating | 3 A |
| Color | Natural |
| Number of Positions | 10 |
| Number of Rows | 1 |
| Mounting Angle | Straight |
Stock: 465
Distributors
pcbx
Unit Price$0.69506
Ext.Price$0.69506
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.69506 | $0.69506 |
| 10 | $0.59076 | $5.90760 |
| 25 | $0.55950 | $13.98750 |
| 50 | $0.52989 | $26.49450 |
| 100 | $0.50184 | $50.18400 |
| 300 | $0.47415 | $142.24500 |
| 500 | $0.44798 | $223.99000 |
| 1000 | $0.36249 | $362.49000 |
