SM4532-100MT
Manufacturer:
SXN
Mfr.Part #:
SM4532-100MT
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 10 µH -20 %, 20 % 1.04 A 182 mΩ
ParameterValue
Tolerance-20 %, 20 %
Height - Seated (Max)3.5 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency23 MHz
TypeSMT Power Inductors and Transformers
DC Resistance (DCR)182 mΩ
ShieldingUnshielded
Inductance10 µH
Saturation Current1.45 A
Current Rating1.04 A