SM5845-221MT
Manufacturer:
SXN
Mfr.Part #:
SM5845-221MT
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 220 µH 20 % 350 mA 1.57 Ω
ParameterValue
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)4.85 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency4.5 MHz
TypeWirewound
DC Resistance (DCR)1.57 Ω
ShieldingUnshielded
Inductance220 µH
Core MaterialFerrite
Saturation Current360 mA
Current Rating350 mA