SM7850-471MT
Manufacturer:
SXN
Mfr.Part #:
SM7850-471MT
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 470 µH 20 % 340 mA 1.68 Ω
ParameterValue
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)5.5 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency11 MHz
TypeWirewound
DC Resistance (DCR)1.68 Ω
ShieldingUnshielded
Inductance470 µH
Core MaterialFerrite
Saturation Current400 mA
Current Rating340 mA