SMAJ14CA
Manufacturer:
Yangjie
Mfr.Part #:
SMAJ14CA
Datasheet:
Description:
TVS Diodes SMA(DO-214AC) SMD/SMT Working Voltage:14 V Breakdown Voltage:17.2 V Clamping Voltage:23.2 V Peak Pulse Power:400 W Polarity:Bidirectional
ParameterValue
Max Operating Temperature150 °C
Min Operating Temperature-55 °C
RoHSCompliant
PolarityBidirectional
PackagingReel
Peak Pulse Power400 W
Breakdown Voltage17.2 V
Clamping Voltage23.2 V
Peak Pulse Current17.24 A
Working Voltage14 V