

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Unidirectional |
| Working Voltage | 30 V |
| Peak Pulse Current | 12.4 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 33.3 V |
| Clamping Voltage | 48.4 V |
| Peak Pulse Power | 600 W |
| Voltage ESD Contact | 30 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 30 kV |
Stock: 10815
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07776
Ext.Price$0.07776
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07776 | $0.07776 |
| 10 | $0.03888 | $0.38880 |
| 50 | $0.03443 | $1.72150 |
| 100 | $0.03049 | $3.04900 |
| 500 | $0.02700 | $13.50000 |
| 1000 | $0.02391 | $23.91000 |
| 3000 | $0.02117 | $63.51000 |
| 5000 | $0.01938 | $96.90000 |
| 10000 | $0.01774 | $177.40000 |
