

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Peak Pulse Current | 12.4 A |
| Clamping Voltage | 48.4 V |
| Breakdown Voltage | 33.3 V |
| Peak Pulse Power | 400 W |
| Polarity | Bipolar |
| Packaging | Reel |
| Working Voltage | 30 V |
Stock: 420
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12998
Ext.Price$0.12998
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12998 | $0.12998 |
| 10 | $0.06499 | $0.64990 |
| 50 | $0.05856 | $2.92800 |
| 100 | $0.05277 | $5.27700 |
| 500 | $0.04727 | $23.63500 |
| 1000 | $0.04234 | $42.34000 |
| 3000 | $0.03793 | $113.79000 |
| 5000 | $0.03195 | $159.75000 |
