

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Peak Pulse Current | 11.26 A |
| Clamping Voltage | 53.3 V |
| Breakdown Voltage | 38.7 V |
| Working Voltage | 33 V |
| Peak Pulse Power | 600 W |
| Packaging | Reel |
| Polarity | Unidirectional |
Stock: 1699
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11308
Ext.Price$0.11308
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11308 | $0.11308 |
| 10 | $0.05654 | $0.56540 |
| 50 | $0.05077 | $2.53850 |
| 100 | $0.04559 | $4.55900 |
| 500 | $0.04123 | $20.61500 |
| 1000 | $0.03728 | $37.28000 |
| 3000 | $0.03371 | $101.13000 |
| 5000 | $0.02852 | $142.60000 |
